ابعاد اسپیس

اندازه مقطع اسپیس فریم  نمایشگاهی در ابعاد ۱۵*۱۵ می باشد، این ابعاد اسپیس برپایی مانند سازه های نمایشگاهی یا غرفه سازی، ساخت بیمارستان صحرایی و امدادی، سوله موقت و دائم و غیره … این ابعاد برای سهولت نصب راحت و استحکام پیش‌تر سازه و در مورد محاسبه و معادل ریاضی برای قرار گیری سازه ها و نحوه اتصال و محکم سازی بیشتر این سازه ها در حوادث و عوامل طبیعی، ابعاد اسپیس فریم مورد استفاده قرار می گیرند.

جدول محتوا

ابعاد اسپیس فریم
اسپیس فریم ۴ متریاسپیس فریم ۳٫۷ متریاسپیس فریم ۳٫۶۶ متریاسپیس فریم ۳٫۶ متریاسپیس فریم ۳ متری
اسپیس فریم ۲٫۷ متریاسپیس فریم ۲٫۴ متریاسپیس فریم ۲٫۳۳ متریاسپیس فریم ۲ متریاسپیس فریم ۱٫۷ متری
اسپیس فریم ۱٫۳۳ متریاسپیس فریم ۱ متریاسپیس فریم ۷۰ سانتیاسپیس فریم ۶۶ سانتیاسپیس فریم ۶۰ سانتی
اسپیس فریم ۵۰ سانتیاسپیس فریم ۳۳ سانتیاسپیس فریم۳۰ سانتیاسپیس فریم ۱۵ سانتی

اسپیس فریم به ابزاری برای ساخت و سازهای موقت تبلیغاتی گفته می‌شود. با استفاده از ابعاد اسپیس فریم می‌توان غرفه‌های نمایشگاهی، انواع استیج و سالن‌های اجرای موقت و قاب بنر ایجاد نمود.از آنجایی که اسپیس فریم از ویژگی‌های خاصی برخوردار است، توانایی اجرای هرگونه طرحی را دارد. برای اتصال اسپیس از بست اسپیس استفاده می‌شود که زمینه را برای اشکال مختلف هندسی فراهم می‌کند.تولید ابعاد اسپیس فریم در اندازه‌های مختلفی صورت می‌گیرد و قیمت اسپیس فریم با ابعاد سنجیده می‌شود. همچنین برای اندازه اسپیس فریم، نوع استفاده از آن را باید در نظر گرفت. اتصال ابعاد اسپیس فریم به یکدیگر، امکان ساخت ابعاد مختلف اسپیس فریم را به وجود می‌آورد. ساخت ابعاد اسپیس فریم‌ها بسیار متنوع می‌باشد که از بین آن‌ها می‌توان به ۱۵ سانتی متر تا ۴ متر اشاره کرد.

در مورد ابعاد اسپیس فریم چه می دانید؟

ابعاد اسپیس فریم دارای تنوع بالایی می‌باشد. تولید آن بستگی به مصارف مختلف اسپیس فریم دارد و تولید انبوه آن با اندازه استاندارد میباشد. با توجه به نیاز مشتری در ابعادی که سفارش داده‌اند، در کوتاه ترین زمان آن‌ها را ساخته و تحویل می‌دهند. اندازه مقطع اسپیس فریم cm 15 در ۱۵ cm می‌باشد. اما قطر لوله‌های به کار گرفته شدن در آن ۱۶ میلیمتر است.غرفه‌های نمایشگاهی مختلفی به دلیل تنوع در سایز اسپیس فریم و همچنین ابعاد آن، طراحی و ساخته می‌شوند. البته اجرای این غرفه ها به صورت موقت و دائمی امکان پذیر است.

کاربردهای ابعاد اسپیس فریم را نام ببرید؟

سن و استیج: ساخت استیج با هدف اجراهای نمایشی و یا مستقر شدن مجری، سخنران و … همراه است و ابعاد مختلفی با توجه به نیاز هریک از آن ها در نظر گرفته می شود. امکان ساخت استیج با اشکال متفاوتی امکان پذیر است و برای پشت و سقف آن می توان از طراحی‌هایی منحصر به فردی استفاده کرد. البته اندازه اسپیس فریم هم بستگی به فرد مورد نظر دارد.

قاب بنری: ابعاد اسپیس فریم یکی از بهترین ابزارها برای اکران بنرهای تبلیغاتی به شمار می‌رود و برای اطلاع رسانی می‌توانند ابعاد مختلفی را برای فضاهای باز و بسته استفاده کنند.

غرفه‌های نمایشگاهی: یکی دیگر از کاربردهای ابعاد اسپیس فریم غرفه‌های نمایشگاهی می‌باشد که در واقع بهریتن ویترین برای ارائه کالا و خدمات شما به شمار می رود. چنانچه از زیبایی و طراحی بهتری برخوردار باشد، بازخورد بهتری هم دریافت خواهد کرد. اگر از داربست‌های فلزی برای ساخت نمایشگاه استفاده شود، ممکن است نه تنها هزینه زیادی صرف شود بلکه با معایب زیادی هم فر روبه رو گردد. پس پیشنهاد می‌شود سازه اسپیس فریم را در سایز مختلفشان در دستور کار ساخت غرفه‌های نمایشگاهی قرار دهید.

دیوار جدا کننده: از آنجایی که اسپیس فریم ابعاد آزادی دارد، می تواند برای جداسازی سالن‌ها و فضاها، یکی از ابزارهای با صرفه  و سریعی باشد که نوعی دیوار جدا کننده به شمار می رود. البته امکانات نصب بنر هم فراهم می‌باشد.

سالن و سوله‌های نمایشگاهی: با استفاده از ساخت سوله و سالن، امکان کاربردهای مختلف از قبیل برگزاری همایش‌ها، کنسرت‌ها، نمایشگاه‌های فصلی، مناسبتی و فروش، افتتاحیه‌ها و اختتامیه‌ها،  سوله جهت انبار و سوله جهت نمایشگاه و … فراهم می‌شود.

مزایای اسپیس فریم چیست؟

نصب آسان: اسپیس فریم ها نصب بسیار آسانی دارند و کافیست با قرار دادن سازه ها کنار یکدیگر و در ابعاد مورد نیاز، با استفاده از یک بست به هم متصل نمایید.

استقامت بالا: استقامت بالای اسپیس فریم، امکان تکیه راحت به آن را فراهم می سازد و در صورتی که فرد نیاز داشته باشد می تواند اجناس خود را از آن آویزان کند و نیاز به هیچ گونه نگرانی برای فرو ریختن آن نمی باشد.

سرعت بالای نصب سازه ها: از آنجایی که سرعت نصب بالایی دارد، برای اسکلت فضاهای مختلف، خیلی از مجریان از سازه اسپیس فریم استفاده می کنند.

وزن سبک اسپیس فریم: وزن نسبتا سبک اسپیس فریم باعث شده است که کارگران بتوانند به راحتی به حمل آن ها بپردازند و نیازی به جرثقیل پیدا نکنند.

اجناس مورد نیاز برای ساخت استیج ۴*۳ بر شرح ذیل می‌باشد.

۴ متری = ۴ شاخه۲/۷ متری= ۱۴ شاخه۰/۷ متری = ۱۵ شاخهاتصالات اسپیس ( بست اسپیس فریم ) = ۱۳۵ عددوزن قابل تحمل حدود ۱۰۰۰ کلیو گرم است معادل ۱۰ نفر

 لوله اسپیس جزو سازه های نمایشگاهی ارزان برای برپایی سازه های نمایشگاهی و غیر نمایشگاهی است. لوله های اسپیس از استحکام بالایی برخوردار است و این امکان را فراهم می‌آورد تا در کوتاه ترین زمان ممکن بتوان سازه هایی مستحکم و مناسب به صورت موقت یا دائم را به وجود آورد و از آن استفاده نمود. لوله  اسپیس قیمت مناسبی دارد و به دلیل استحکام مطلوب آن می تواند بهترین گزینه برای ساخت سازه های نمایشگاهی باشد.لوله های اسپیس می‌توانند برای طراحی و ساخت اشکال پرحجم و پیچیده مورد استفاده قرار بگیرند و برای این موارد بسیار مناسب هستند. لوله های اسپیس فریم به راحتی جا به جا می‌شوند و این مورد از قابلیت های آن ها  محسوب می شود. شما می‌توانید جهت مشاهده و آشنایی با انواع اسپیس به صفحه اینستاگرام اسپیس سازان مراجعه نمایید.

لوله اسپیس فریم ابعاد مختلفی دارد و با توجه به کاربرد های متنوع آن ، می‌توان از گونه های مختلف آن  استفاده نمود. در بعضی از موارد، لوله‌های اسپیس با توجه به نیازهای مشتری می توانند در ابعاد  مورد انتظار تهیه و مورد استفاده قرار بگیرند. اندازه ی مقاطع لوله‌های  اسپیس ۱۵ در ۱۵ است و به طور معمول قطر لوله های اسپیس  در حدود ۱۶ میلی متر است. ابعاد سازه های اسپیس فریم به گونه‌ای هستند که باعث استحکام و مقاومت  بالای این نوع لوله ها شده است. ابعاد مختلف لوله های  اسپیس باعث شده است تا بتوان انواع مختلف غرفه های نمایشگاهی را طراحی و اجرا کرد. نصب سازه های اسپیس فریم در حداقل زمان ممکن انجام می شود. لوله ی اسپیس در حدود ۴ سانتی متر الی ۴ متر است و به کمک این لوله ها می‌توان غرفه، قاب بنر و … را تولید نمود.

برای تولید لوله ی اسپیس توجه به نکات و پیش نیازهایی اهمیت دارد که در این بخش به بررسی این پیش نیاز ها می پردازیم:

برای استفاده از لوله اسپیس در ابتدا، لوله ی مورد نظر از کارخانه خریداری می شود. لوله های اسپیس در اندازه های متنوعی در بازار موجود هستند. معمولا قطر لوله اسپیس ۱۶، ۱ سانتی متر و ۶ میلی متر است. همچنین توجه به این نکته ضروری است که گوشت لوله اسپیس فریم با توجه  به نظر مشتریان تعیین می شود. گوشت لوله اسپیس فریم در حدود ۸ ، ۶ ، ۱ ، ۱٫۱۵ ، ۱٫۳۰ است و گوشت ها بر وزن لوله های اسپیس تاثیر گذار است. در ادامه بررسی مراحل طراحی و نصب لوله اسپیس، بعد از خریداری لوله ها، کار تولید لوله اسپیس در کارگاه های  تولیدی اسپیس شروع می شود.

به عبارت بهتر می توان گفت که یک لوله با گوشت لوله اسپیس فریم ۶، حدودا دارای وزن سه کیلو گرمی است و از طرفی وزن لوله ها بر قیمت لوله اسپیس تاثیر گذار است. یعنی هر چه لوله های  اسپیس که وزن بیشتری داشته باشد، قیمت تمام شده ی لوله اسپیس نیز بیشتر می شود و قیمت فروش اسپیس فریم افزایش پیدا می کند.

بیشتر لوله های اسپیس، ۶ متری هستند و بعد از قرار گرفتن در کارگاه با توجه به کاربرد های خاصی که دارند برش خورده و مورد استفاده قرار می گیرند. به کمک لوله های ۶ متری، می توان لوله های ۱۲ متری را تولید نمود که این کار از طریق جوش دادن دو لوله ی ۶ متری به هم صورت می گیرد. علاوه بر عملیات جوش ، می توان به کمک لوله های ۶ متری، لوله هایی ۲ متری نیز تولید نمود که این کار از طریق برش دادن یک لوله ی ۶ متری به سه زیر لوله ی دو متری صورت می گیرد. بهتر است برش به نحوی انجام شود که لوله ها کمترین میزان پرتی را داشته باشند. هر چند میزان پرتی باقی مانده از لوله های  اسپیس را می توان به راحتی و در موارد دیگری مورد استفاده قرار داد.

 • دریافت لوله از کارخانه
 • برش دادن یا جوش دادن لوله ها
 • کلاف کردن ( ساخت اسکلت اسپیس )
 • مسوار کردن لوله اسپیس فریم
 • پر کردن
 • آبکاری لوله ها
 • نصب و باز کردن لوله اسپیس در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می‌شود و برای این کار نیازی به نیروی تخصصی وجود ندارد.
 • این لوله ها وزن کمی دارند.
 • تهیه و استفاده از آن ها هزینه‌ی کمی دارد و هزینه‌ی تمام شده سازه های نمایشگاهی را به حداقل می‌رساند.
 • باعث تنوع در تولید سازه‌ها می‌شود و به کمک این لوله ها می‌توان طرح های مختلف را اجرا نمود.
 • امکان استفاده از این لوله‌ها در فضاهای سر باز و سر پوشیده وجود دارد.
 • ظاهر زیبایی دارند.
 • در برابر شرایط جوی بسیار مقاوم هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اجاره اسپیس فریم با ما تماس بگیرید.