اجاره و خرید داربست نمایشگاهی

این روزها استفاده از سازه های مقاوم و موقتی، دغدغه بسیاری از افرادی است که در حوزه راه اندازی نمایشگاه ها، جشن ها و برگزاری مراسم های مذهبی و غیر مذهبی فعالیت دارند. داربست نمایشگاهی یکی از انواع سازه های موقتی است که می تواند برای برگزاری نمایشگاه ها و مراسم های مختلف مورد استفاده قرار گیرد. این موضوع سبب شده تا بسیاری از برگزار کنندگان مراسم ها، علاقه مند به اجاره و خرید داربست های نمایشگاهی و این سازه های موقتی باشند.

داربست نمایشگاهی
کاربرد داربست نمایشگاهی

داربست نمایشگاهی چیست؟

داربست نمایشگاهی یکی از انواع سازه های موقتی است که برای برگزاری نمایشگاه ها و مراسم های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. همانطور که از نام این داربست مشخص است، می توان آن را برای نمایشگاه ها مورد استفاده قرار داد. اما محدودیتی برای استفاده از این داربست ها نیست. از مزایای داربست های نمایشگاهی، می توان به امکان ساخت آن ها در ابعاد مختلف اشاره کرد. بنابراین، همه افرادی که در حوزه برگزاری نمایشگاه ها فعالند، می توانند اقدام به اجرا و نصب داربست نمایشگاهی کنند.

داربست نمایشگاهی را می توان برای نمایشگاه های در فضاهای سرپوشیده و یا نمایشگاه ها در فضای باز مورد استفاده قرار گیرند. همچنین، امکان اضافه کردن نورپردازی های مختلف به داربست نمایشگاهی وجود دارد که می تواند زیبایی داربست و نمای فضای درون داربست را چندین برابر کند. خوشبختانه، تمامی داربست های نمایشگاهی از سازه های مقاومی تشکیل شده اند و به راحتی می توانند برای نمایشگاه ها در فضای باز نیز مورد استفاده قرار گیرند.

اجاره داربست نمایشگاهی در مراکز استان ها

برای نصب و اجرای داربست های نمایشگاهی، دو راه پیش روی شما خواهد بود. اولین راهکار این است که اقدام به خرید سازه های موقتی داربست نمایشگاهی کنید. خوشبختانه با توجه به اینکه سازه های داربست نمایشگاهی به راحتی از هم باز می شوند، می توان آن ها را در یک مکان مناسب نگهداری کرد. اما به هر حال خرید داربست نمایشگاهی چالش های زیادی را پیش رو خواهد داشت. اول اینکه باید مکان مناسبی جهت نگهداری از بست اسپیس ها داشته باشید. دوم اینکه باید از همان ابتدا هزینه بسیار زیادی را جهت خرید آن ها پرداخت کنید. این موضوع سبب شده تا بسیاری از افراد که برگزار کننده مراسم ها و نمایشگاه های مختلف هستند، به اجاره داربست نمایشگاهی علاقه مند شوند. چرا که می توان با هزینه بسیار کم، اقدام به اجاره داربست کرد و آن را در نمایشگاه های مختلف مورد استفاده قرار داد.

در استان های مختلف از جمله استان تهران، اصفهان، تبریز، شیراز، قم، مشهد، یاسوج، اردبیل، ارومیه، همدان، اراک، کاشان، یزد، کرج و … بسیاری از استان های فعال در حوزه برگزاری نمایشگاه های مختلف، اجاره داربست نمایشگاهی تقاضای بسیار زیادی پیدا کرده است. خوشبختانه، امکان اجاره داربست نمایشگاهی در تهران و بسیاری از مراکز استان ها وجود دارد. این موضوع می تواند هزینه های اجرای نمایشگاه ها را در بسیاری از استان ها کاهش دهد.

اجاره و خرید داربست نمایشگاهی

داربست اسپیس چیست؟

داربست اسپیس که گاهی اوقات با نام اسپیس فریم نیز شناخته می شود، جزء داربست های موقتی است که می توان برای انواع مراسم ها و جشن ها مورد استفاده قرار گیرد. داربست اسپیس مجموعه ای از یراق آلات آهنی است که با نظم خاصی و با کمک بست اسپیس در هنگام هم چیده می شوند. این داربست ها عمدتا به صورت آبکاری شده طراحی می شوند تا بتوانند در برابر شرایط جوی و آب و هوایی مختلف، مقاومت خوبی را از خود نشان دهند.

داربست اسپیس فریم را می توان به عنوان یک سازه موقتی در تهران و دیگر مراکز استان ها اجاره کرد. از مزایای داربست اسپیس فریم می توان به امکان اجرای آن در سبک ها و ابعاد مختلف اشاره کرد. بنابراین، این داربست ها جزء سازه های موقتی خوب برای برگزاری مراسم ها و جشن های مختلف محسوب می شوند.

داربست اسپیس نمایشگاهی

داربست اسپیس نمایشگاهی در واقع نوعی از داربست نمایشگاهی است که با کمک سازه اسپیس فریم اجرا می شود. همانطور که در تعریف داربست اسپیس بیان کردیم، این داربست سازه ای موقتی و مقاوم است که با یراق آلات در یک مکان دایر می شود. داربست اسپیس نمایشگاهی نیز از جمله انواع داربست های اسپیس فریم است که برای برگزاری نمایشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

از مزایای داربست اسپیس نمایشگاهی می توان به امکان نصب و دایر کردن آن در کوتاه ترین زمان ممکن اشاره کرد. بنابراین، زمان اجرا و مقدمات برگزاری نمایشگاه های بزرگ در تهران و استان های مهم دیگر مانند اصفهان، تبریز و مشهد بسیار کاهش پیدا می کند.

داربست اسپیس نمایشگاهی به دلیل تشکیل شدن از سازه های مقاوم و آبکاری شده، به راحتی می تواند برای محیط های باز مورد استفاده قرار گیرد. بنابراین، امکان استفاده از این سبک از داربست در نمایشگاه های سرپوشیده و نمایشگاه های برگزار شده در فضای باز وجود دارد.

اجاره داربست نمایشگاهی

سازه داربست نمایشگاهی مقاومت کافی دارد؟

سازه داربست نمایشگاهی یک سازه مقاوم و موقتی است که با کمک بست و یراق آلات داربست اسپیس دایر می شود. سازه داربست نمایشگاهی را می توان با مدل های مختلف و در ابعاد متنوعی سفارش داد. امکان اضافه کردن اشکال مختلف برای تزئین سازه داربست نمایشگاهی وجود دارد. همچنین، می توان برای تامین نور مناسب نمایشگاه ها، از سیستم های نوری مناسب برای این سازه استفاده کرد.

یکی از سوالات بسیار مهمی در که در مورد سازه داربست نمایشگاهی وجود دارد این است که آیا این سازه مقاومت خوبی در برابر فشار، شرایط جوی و … دارد؟ به هر حال ممکن است نیاز به اجرای سازه داربست نمایشگاهی در محیط های مرطوب مانند استان گیلان، مازندران و یا استان های جنوبی کشور باشد؛ یا اینکه سازه ها در روزهای سرد سال و با احتمال بارش باران در فضای باز دایر شده باشند.

البته میزان مقاومت سازه داربست نمایشگاهی بر اساس میزان و کیفیت آبکاری انجام شده روی فلزات و یراق آلات این سازه، تعیین می شود. اما با توجه به اینکه در اکثر موارد، آبکاری با دقت بالا انجام شده است، سازه مقاومت خوبی در برابر فشار، شرایط جوی، رطوبت و باد و باران خواهد داشت.

قیمت داربست نمایشگاهی چقدر است و چه فاکتورهایی روی آن تاثیر می گذارند؟

یکی از سوالات رایجی که در مورد داربست اسپیس و داربست نمایشگاهی وجود دارد، قیمت اجرای آن هاست. به طور کلی، قیمت داربست نمایشگاهی بر اساس عوامل مختلفی تعیین می شود و نمی توان به طور دقیق قیمت این داربست ها را ذکر کرد. علاوه بر آن هر یک از شرکت هایی که اقدام به اجاره داربست های نمایشگاهی می کنند، قیمت متفاوتی را برای هر شاخه از اسپیس فریم به مشتریان ارائه و پیشنهاد می کنند.

به طور کلی، هر چقدر ابعاد سازه نمایشگاهی موقت بزرگ تر باشد، قیمت اجاره داربست نمایشگاهی نیز بالاتر می رود. اما فارغ از این موضوع، عوامل مختلف دیگری مانند کیفیت یراق آلات، میزان و دقت آبکاری و … بر روی قیمت داربست موقتی نمایشگاهی تاثیر می گذارند.

محل جغرافیایی نیز می تواند بر روی قیمت داربست نمایشگاهی تاثیر بگذارد. به طور مثال، ممکن است قیمت داربست نمایشگاهی در تهران نسبت به قیمت داربست نمایشگاهی در یزد پایین تر باشد. اما معمولا قیمت اجاره داربست با یک کیفیت مشابه، در مراکز استان ها یکسان است.

داربست اسپیس نمایشگاهی

مرکز فروش داربست نمایشگاهی

اگرچه بسیاری از افراد متقاضی اجاره داربست نمایشگاهی می باشند؛ اما مجموعه های مختلفی نیز هستند که ترجیح می دهند اقدام به خرید داربست نمایشگاهی کنند. مرکز فروش داربست نمایشگاهی با ارائه بهترین خدمات در حوزه فروش این داربست ها، امکان خرید انواع داربست های نمایشگاهی را به صورت تخصصی فراهم می کند

داربست های نمایشگاهی اسپیس فریم که جزء داربست های موقتی محبوب به شمار می روند، می توانند برای اجرا در نمایشگاه ها و مراسم های مختلف، گزینه بسیار خوبی محسوب شوند. حتی با خرید این داربست ها از مرکز فروش داربست نمایشگاهی، می توان از مزایای بسیار زیادی بهره مند شد. چرا که امکان دایر کردن و باز کردن داربست های نمایشگاهی به سادگی امکان پذیر است.

حتی می توان پس از اتمام یک مراسم، سازه های اسپیس فریم را از هم جدا کرد و در یک مکان مناسب نگهداری نمود تا بتوان مجددا از آن ها استفاده کرد. بنابراین، افرادی که به صورت مداوم نیاز به استفاده از داربست های نمایشگاهی دارند، می توانند با خرید داربست نمایشگاهی در هزینه های خود صرفه جویی کنند.

کاربرد داربست نمایشگاهی

داربست نمایشگاهی به عنوان یک سازه موقتی و مقاوم، می تواند کاربردهای بسیار زیادی برای برگزاری مراسم های مختلف داشته باشد. اگرچه بسیاری از افراد داربست اسپیس را به عنوان داربست های نمایشگاهی می شناسند؛ اما این داربست ها می توانند برای کاربردهای متفاوتی مورد استفاده قرار گیرند. از جمله کاربردهای رایج داربست نمایشگاهی عبارتند از:

·        برگزاری جشن ها و مراسم های مذهبی

داربست اسپیس فریم می تواند برای انواع جشن ها و مراسم های مذهبی و غیر مذهبی مورد استفاده قرار گیرد. این داربست ها با ایجاد یک جایگاه مناسب جهت حضور افراد مختلف و برگزار کنندگان مراسم، اجازه برگزاری مراسم های مختلف را با امنیت بالا فراهم می کنند. از سازه های اسپیس فریم می توان برای برگزاری جشن ها و مراسم های مذهبی و غیر مذهبی در محیط های باز استفاده کرد. این موضوع سبب شده تا سازه اسپیس فریم جزء سازه های باکیفیت و محبوب برای برگزاری مراسم ها و جشن های مختلف در اعیاد شعبانیه، ماه محرم و … باشد.

·        برگزاری نمایشگاه ها در فضای بسته

برای برگزاری نمایشگاه های علمی، تبلیغاتی و معرفی کسب و کارهای مختلف، می توان از داربست نمایشگاهی استفاده کرد. با توجه به اینکه امکان عبور داربست نمایشگاهی از فضاهای سربسته وجود دارد، یکی از بهترین کاربردهای داربست نمایشگاهی، استفاده در نمایشگاه های سرپوشیده است. از طرفی امکان اجرای داربست ها با سایزبندی و ابعاد مختلف در نمایشگاه های متفاوت وجود دارد.

·        برگزاری نمایشگاه ها در فضای باز

امکان برگزاری داربست نمایشگاهی در فضای باز وجود دارد. داربست های نمایشگاهی به دلیل داشتن مقاومت بسیار بالا در برابر شرایط جوی مختلف، می توانند در روزهای گرم و سرد سال در نمایشگاه ها در فضاهای باز مورد استفاده قرار گیرند.

·        اجرای سن و استیج در مراسم های مختلف

از دیگر انواع کاربرد داربست نمایشگاهی، می توان به اجرای سن و استیج با کم آن اشاره کرد. داربست های نمایشگاهی به دلیل داشتن اسپیس فریم های مقاوم و بست های باکیفیت، می توانند برای اجرای سن و استیج های مقاوم و با استحکام بالا، مورد استفاده قرار گیرند. در حال حاضر، اکثر مراسم های مذهبی و غیر مذهبی که در کشور ایران برگزار می شوند، با کمک صحنه هایی که با سازه اسپیس فریم ساخته شده اند، اجرا می گردند.

·        اجرای یک سازه ورودی لوکس برای برگزاری مراسم ها

برای ساخت یک سازه جهت ورودی مراسم ها، جشن ها، همایش، نورپردازی و … می توان از داربست نمایشگاهی استفاده کرد. داربست های نمایشگاهی می توانند به همراه پارچه و سیستم های نورپردازی، گل و … تزئین شوند تا در نهایت یک ورودی جذاب برای نمایشگاه و مراسم های مختلف به وجود بیاید.

فروش داربست اسپیس نمایشگاهی

داربست فلزی جدید

داربست فلزی که با نام های داربست اسپیس فریم و داربست های نمایشگاهی نیز در بازار کشور ایران شناخته می شود، هر روز با پیشرفت تکنولوژی پیشرفت می کند و استحکام و مقاومت بیشتری پیدا می کند. داربست فلزی جدید را می توان جایگزین خوبی برای داربست های قدیمی و با مقاومت کم دانست.

داربست های فلزی جدید می توانند برای انواع نمایشگاه ها، مراسم های مذهبی و غیر مذهبی، جشن و … مورد استفاده قرار گیرند. انتخاب یک داربست فلزی جدید به همراه سیستم های نورپردازی مناسب، این امکان را به شما می دهد تا یک داربست منحصر به فرد و خاص برای یک مکان داشته باشید.

در حال حاضر، اکثر داربست های فلزی جدید با یراق آلات اسپیس فریم یا همان (بست اسپیس)، فریم و بست های بسیار مقاومی ساخته می شوند. آبکاری انجام شده روی این فلزات، بسیار باکیفیت است. به همین خاطر، می توان تا سال ها از داربست های فلزی جدید استفاده کرد، بدون اینکه شاهد خرابی آن ها بود. داربست فلزی جدید در کنار ویژگی های مکانیکی خوبی که دارد، ظاهر بسیار زیبایی نیز خواهد داشت. به همین خاطر، از هر لحاظی خرید داربست فلزی جدید می تواند مزایای زیادی داشته باشد.