نصب اسپیس فریم

از مواردی که توانسته در حال حاضر اسپیس را در بین غرفه سازان و همچنین پیمانکاران ساخت فضاهای موقت محبوب نماید نصب اسپیس فریم می‌باشد. نصب اسپیس در کمترین زمان انجام میگردد. اسپیس برای اتصال به یکدیگر احتیاج به بست اسپیس دارد که بست اسپیس به راحتی قابل اتصال می‌باشد. ولی در انجام پروژه‌های بزرگ برای فضا سازی و ساخت سالن‌های موقت در مقدار بزرگ عمل نصب اسپیس فریم بهتر است توسط نصاب‌های باتجربه نصب اسپیس صورت پذیرد. نصب اسپیس باید طبق نقشه انجام گردد.

جدول محتوا

فرایند نصب اسپیس فریم به چه صورت است؟

فرایند نصب اسپیس فریم از اهمیّت بسیار بالایی برخوردار است و عدم رعایت برخی از نکات در این زمینه می‌تواند مشکلات فراوانی را برای صاحبان غرفه‌ها ایجاد نماید. در این مقاله قصد داریم تا اطّلاعاتی را در رابطه با فرایند نصب اسپیس به شما عزیزان ارائه دهیم و شما را بیشتر با اهمیّت کار نصاب اسپیس فریم آشنا نماییم.

در فرایند نصب اسپیس فریم چه نکاتی باید رعایت شوند؟

اسپیس فریم‌ها سازه‌های آلومینیومی و سبکی هستند که امروزه با اشکال مختلفی تولید و به بازار عرضه می‌شوند. نصب اسپیس فریم از ظرافت بسیار بالایی برخوردار است و نصاب اسپیس فریم باید نکات فراوانی در هنگام نصب اسپیس فریم‌ رعایت کند. در این قسمت می‌توانید با برخی از مواردی که باید در هنگام نصب این سازه‌ها در نظر گرفته شوند بیشتر آشنا شوید.

وزن سازه‌ی اسپیس فریم:

وزن سازه‌ی اسپیس فریم یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی است که باید در هنگام نصب اسپیس فریم به آن توجّه کرد. اسپیس فریم‌ها به دلیل ساختار آلومینیومی خود بسیار سبک هستند ولی با این حال، باید وزن سازه‌ به درستی تخمین زده شود تا اتّصالات استفاده شده برای متّصل کردن اسپیس فریم‌ها به یکدیگر به درستی انتخاب گردند. بطور کلّی، نصاب اسپیس فریم با استفاده از تخصص خود وزن سازه را بر اساس فاکتورهایی همچون: ارتفاع سقف، متراژ و تعداد ستون‌های استفاده شده تخمین می‌زند و اتّصالات اسپیس‌ فریم‌ها را بر اساس وزن پیشبینی شده انتخاب می‌کند تا فرایند نصب با موفّقیت انجام شود. با این حال، ممکن است که عوامل دیگری همچون: استفاده از تزئینات داخلی و یا وزن پوشش سقف اسپیس فریم نیز در این مسئله دخیل باشند و کارشناس نصب اسپیس فریم باید توانایی در نظر گرفتن تمامی شرایط ذکر شده را داشته باشد.

میزان مقاومت سازه در برابر وزش باد و شرایط جغرافیایی مختلف باید در هنگام نصب اسپیس فریم در نظر گرفته شود:

اسپیس فریم‌ها سازه‌هایی مقاومت در برابر شرایط جغرافیایی مختلف هستند ولی این مسئله در صورتی صادق است که فرایند نصب اسپیس فریم به درستی انجام شده باشد و این مورد در نمایشگاه‌های فضای باز از اهمیّت بسیاری برخوردار است. نصاب اسپیس فریم با استفاده از دانش و تجربه‌ی بالای خود باید در هنگام دایر کردن غرفه‌ها و نمایشگاه‌ها در فضای باز به نیز نکته نیز توجّه داشته باشد و جالب است بدانید که پیاده سازی صحیح این مورد ارتباط چندانی را به میزان تحمّل وزن اسپیس فریم ندارد. همان‌گونه که قبلاً به آن اشاره شد، اسپیس فریم‌ها بسیار سبک هستند و این ویژگی می‌تواند دردسرهای زیادی را برای کارشناس نصب اسپیس فریم ایجاد کند. این افراد باید عوامل مختلفی همچون: ارتفاع سقف اسپیس فریم، میزان حمایت سازه‌های کناری از سازه‌ی مورد نظر، تعداد پایه‌های اسپیس فریم و.. را در نظر بگیرند و پیش نیازهای لازم را برای نصب اسپیس فریم فراهم نمایند. با این حال، بسیاری از نصّابان اسپیس فریم این نکته را با دقّت رعایت می‌کنند تا مشکلی از این نظر برای صاحبان غرفه‌ها ایجاد نشود. نصّابان حرفه‌ای برای این منظور معمولاً از ابزارآلاتی همچون: پیچ‌های رول بولت، اتّصال دهنده‌‌های مکشی و یا حتّی طناب‌های سیمی و یا پلاستیکی استفاده می‌کنند تا از مقاومت مناسب سازه در برابر باد و سایر عوامل جغرافیایی مطمئن شوند.

فرایند نصب اسپیس فریم به چه صورت است؟

کارشناس نصب اسپیس فریم پس از بررسی موارد ذکر شده اسپیس فریم‌ها را با استفاده از بست اسپیس فریم به یکدیگر متّصل می‌کند و در این فرایند باید از بست‌هایی استفاده نماید که با سایز اسپیس فریم‌ها متناسب باشند. در حالت کلّی، غرفه‌های نمایشگاه‌های عادّی معمولاً به صورت یکپارچه و متّصل به یکدیگر ساخته می‌شوند تا مواردی همچون وزش باد موجب جابجایی و یا واژگون شدن اسپیس فریم‌ها نشوند ولی در صورت جدا بودن غرفه‌های نمایشگاهی از یکدیگر لازم است تا این غرفه‌ها با استفاده از اتّصالات مناسبی به زمین وصل شوند تا از این نظر مشکلی ایجاد نگردد. با این حال، مهندسی سازه نیز در این زمینه از اهمیّت بسیاری برخوردار است و چنانچه ارتفاع غرفه‌ها بیش از حالت عادّی باشد باید از طناب‌های فلزّی و یا پلاستیکی به عنوان حامی برای سقف سازه استفاده کرد تا میزان لرزش سازه کاهش یابد. در کل، نصب اسپیس فریم فرایندی دقیق و ظریف می‌باشد و به تجربه‌ی بالایی نیاز دارد و به شما توصیه می‌‌‌کنیم که این فرایند را به بهترین نصاب اسپیس فریم واگذار نمایید تا با مشکلات ذکر شده در این زمینه مواجه نشوید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اجاره اسپیس فریم با ما تماس بگیرید.